Avukatlık Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileri

tarafından
58
Avukatlık Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileri

Bankalara olan kredi veya kredi kartları borcundan dolayı avukatlık ya da icralık olunabilir hatta bankalar tarafından kara listeye de alına bilinmektedir. Kredi kartı borcunun 2 dönem ödenmemesi halinde kanuna uygun olarak banka kişiye ödemesi için 30 günlük ek süre tanımaktadır. Bu süre içerisinde borcun ödenmemesi dâhilinde banka alacaklarını avukata devretmektedir.
Avukata devredilen borç nedeni ile borcu olan kişi için yasal takip başlatılmaktadır. Ayrıca borcu olan kişinin kredi sicili de bozulmakta ve 5 yılı aşan süre ile bankalardan silinmemekte kredi ve kredi kartı alması zorlaşmaktadır. Ancak günümüz kanunlarına göre avukatlık olana kredi veren bankalar bulunmaktadır.

Avukatlık Olan Kişi Ziraat Bankasından Nasıl Kredi Alır?

Avukatlık olana kredi veren bankalar aracılığıyla kredi çekmek istiyorsanız mutlaka faiz oranlarını takip etmeniz gerekmektedir. Mevcut olan borçlarını ödeyemeyecek hacizle veya hapisle karşı karşıya kalan kişiler için Ziraat Bankası şubelerine giderek uygun faiz oranlı, uzun vadeli kredi talebinde bulunulabilir. Ziraat Bankası zor durumda olan kişiye gerekli teminat veya kefili gösterdiği takdirde kredi vermektedir. Ziraat Bankası kredilerine başvuruda bulunabilmek için şubelerine gidilmesi gerekmektedir. Çünkü kara listeye düşmüş bir kişi haliyle dijital ortamda başvuru yapamamaktadır.

 

Avukatlık Olanlara Kredi Veren Bankalar

Aylık düzenli geliri olan, sigortası düzenli olarak işleyen, evini, arsasını veya iş yerini ipotek ettiren ve yanında bir tane kefil getiren kişiye kredi verilmektedir. Kredinin üst limitini banka tarafından vereceğiniz ipoteğe göre belirlenmektedir. Kredi faiz oranları kredi notunuza göre de değişebilmektedir.

Avukatlık Olan Kişiye kredi Veren Bankalar Hangi Koşulları İster?

Bankalar verecekleri kredinin geri ödenebileceğini sorgulamaktadır. Bu yüzden düzenli bir geliriniz varsa ve sigortanız düzenli yatıyor ise avukatlık olana kredi veren bankalar başvurmanız dâhilinde size yardımcı olmaktadır. Bununla birlikte son 6 aylık sigorta priminizin ödendiğine dikkat etmektedir. Çünkü sigorta primleri bir işte düzenli olarak çalıştığınızı göstermektedir.
Bankalara kredi çekmeniz karşılığında ipotek sunmanız gerekmektedir. Bunun nedeni ise bankalar kişiye verdikleri krediyi ödeyememe durumunda kişinin gösterdiği mal varlığına el koyabilmektedir. Hazırlayacağınız evrakların yanı sıra kefil olabilecek birini de bulmanız gerekmektedir.