Bonus Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

tarafından
18
Bonus Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Oldukça ilgi çekici reklamları ve cazip avantajlarıyla Bonus kredi kartları müşteriler tarafından en çok tercih edilenler arasındadır. Bonus kredi kartı başvurusu yapmak için yerine getirilmesi gereken bazı koşullar vardır. Gerekli koşulları sağlayan herkes kolayca bonus kredi kartına sahip olabilir. Peki, bu koşullar nelerdir?

Bonus Kredi Kartı Başvurusu İçin Aranan Şartlar

Bankalar kredi kartlarını belli riskleri hesapladıktan sonra müşterilerine sunmaktadırlar. Eğer banka kredi kartınızı doğru kullanamayacağınızı ve borçlarınızı zamanında ödeyemeyeceğinizi düşünürse kredi kartı başvurunuzu reddedebilir. Bonus kredi kartı başvurusu için aranan şartlar şu şekildedir:

 

 

  • 18 yaşını doldurmuş olmak. Türkiye Cumhuriyeti’nde bir kredi kartı sahibi olmak ve kullanmak için 18 yaşını doldurmak gerekmektedir. 18 yaşını doldurmayan yani reşit olmayan bireyler ebeveynlerinin kendileri için çıkartabileceği ek kartları kullanabilirler. Ancak bu kartlar ebeveynlerinin hesaplarına veya kredi kartlarına bağlıdır ve kendilerine ait değildir.
  • Belgelenebilir bir gelire sahip olmak. Sabit ve düzenli bir gelire sahip olmak kredi kartı ve kredi başvuruları için her zaman olumlu sonuçlar doğurur. Banka tarafından güvenilir bir gelir kaynağınızın olduğunun ispatlanması sizin açınızdan riskleri düşüren bir faktördür. Dolayısıyla banka size daha çok güvenir ve gelirinizle orantılı olacak şekilde size kredi kartı verebilir. Kredi kartının limiti gibi ayrıntılı konular için bankanın müşteri temsilcisi ile görüşmeniz yeterli olacaktır.
  • Daha önce kullandığınız kredi kartlarının limiti ve borçları. Eğer bir kredi kartı kullanıyorsanız bu kartın limiti, kartın borcunun olup olmadığı ve borçların ne kadar düzenli ödendiği gibi faktörler banka tarafından dikkate alınır. Bir başka kredi kartının borçlarının ödenip ödenmeyeceği ve sizin borçlarınızı ne kadar ciddiye aldığınız değerlendirilir ve buna paralel bir karar verilir. Bunun haricinde bu durum kredi notunuzu da etkiler ve kredi notu da değerlendirmeye katılarak bir sonuca varılır.

Bonus Kredi Kartı Başvurusu Yapmanın Yolları

Bonus kredi kartı başvurusu yapmak çok da zor değildir. Bankanın sunduğu kampanyalar dahilinde kısa mesaj yoluyla veya internet üzerinden kredi kartı başvurusu yapmak mümkündür. Ancak bu başvurular çoğu zaman ön başvuru niteliğindedir. Ön onay verildikten sonra bizzat banka şubesine gidilip gerekli belgeleri doldurmak gerekmektedir. Bunun dışında direkt olarak şubeden de başvuru yapılabilir.