Faturalı Müşterilerine Kredi Veren Operatörler ?

tarafından
27
Faturalı Müşterilerine Kredi Veren Operatörler ?

Aylık fatura ödemenizi düzenli yapan bir abone iseniz ve bir yıldan fazla olmak üzere faturalı hat kullanıcısı iseniz sizlere hat üzerinden kullanabileceğiniz anında kredi imkânı sunuyor. Bankalarla aranız iyi değilse bu uygulamadan yararlanmanız size avantaj sağlayacaktır. Faturalı hatlara kredi fırsatından kefile gerek kalmaz. Çoğu zaman bankadan çekeceğiniz krediden daha avantajlı bir durumdadır.

Maliyet bu orana göre daha azdır. Çünkü masraf kesintisi bankada olduğu gibi değildir. Kullanmak istediğiniz tutarla doğru orantılı olarak taksit sayınız fazlalaşabilir ve 24 aydan 48 aya kadar vadelerde taksitlendirme imkânı bulabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz tutara bağlı olarak vade oranları değişmektedir.

Faturalı Hatlara Kredi Avantajları

Hat üzerinden kredi kullanmaya karar verdiyseniz illa bir kefil göstermek zorunda değilsiniz. Bankaya gidip uğraşmak ve birçok prosedürle, evrak işleri ile uğraşmak zorunda değilsiniz. Ön ödeme gibi uygulama söz konusu değildir. Kredi puanınızın düşüklüğünden dolayı bankadan nakit para çekimi yapamıyorsanız bu uygulama tam size göre.
Faturanızı düzenli ödediğiniz sürece krediniz hazır. Sigortalı bir çalışan değil iseniz bankadan kredi kullanamazsınız ama faturalı hatlara kredi uygulamasından yararlanabilirsiniz. Üstelik bankadan kredi çekerken ödemek zorunda olduğunuz masraf kesintisi bu uygulamada söz konusu değildir.

Faturalı Hat Üzerinden Kredi Nasıl Kullanılır?

Üzerinize kayıtlı faturalı hattınızın olması ve aylık fatura ödemeleriniz düzenli yapıyor olmanız yeterlidir. Üzerinize kayıtlı faturalı bir hat yoksa bu durumda bir yakınınızın üzerine kayıtlı olan faturalı bir hattan yararlanabilirsiniz. Yetkili telefon bayisi ile görüşme sağlanır. Beğendiğiniz telefon tutarında faturanızın üstüne krediniz tanımlanır. Bazen bu kadar kolay gerçekleşirken bazen de bayi sizi bankaya yönlendirebilir. Bayi sizi telefon almış gibi gösterir. Siz sadece telefonu almış olarak görünürsünüz.
Telefon bayide kalırken siz kredinizi kullanmış olursunuz. Ortalama 48 ay kadar vade ile kredinizi çekersiniz. Ödemeler fatura üzerinden gerçekleştirilir. Bu durum gerçekleştirilirken sözleşme uygulanır ve bu sözleşmenin şartları yaptırıma tabidir. Bu sözleşmede taksitler de belirtilir. Faturalı hatlara kredi uygulamasında operatörünüze bağlı olarak taksit miktarı ve alternatif tarife ücreti değişiklik gösterebilir.