Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir

tarafından
15
Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir

Son zamanlarda alışverişlerde kullanılan ödeme yöntemlerinden en çok tercih edileni kredi kartı olmuştur. İnternet alışverişleri ve taksit imkanı nedeniyle talebin arttığı kredi kartları, çeşitli avantajlara da sahiptir. Öğrencilerin üniversiteye başlamasıyla birlikte alışverişe olan ihtiyacı daha çok artmaktadır. Üniversite öğrenimi boyunca çeşitli alışverişlere ihtiyaç duyan öğrenciler, kredi kartlarına ihtiyaç duymaktadır. İnternet üzerinden ve elden kredi kartı ile alışveriş yapmak isteyen öğrenciler, öğrenciye kredi kartı veren bankalar konusunu araştırmaktadır.

Öğrencilerin kredi kartlarına olan talebin artmasıyla birlikte, bankalar da bu konuda çeşitli hizmetler sunmaktadır. Bankalar, avantajlı ve düzenli kredi kartı ürünlerini öğrencilerle paylaşmaktadır. Kredi kartları için gelir şartı olsa da öğrencilere verilen düşük limitli kredi kartlarında bu şart aranmamaktadır. Son düzenlemeler ile 15-25 yaş aralığında öğrenimini sürdüren her öğrenci kredi kartlarından yararlanabilmektedir. Öğrencilere kredi kartı imkanı sağlayan bankalar ve kredi kartı isimleri şunlardır;

  • İş Bankası – İşte Üniversiteli Kredi Kartı
  • Akbank- Exi26 Kredi Kartı
  • TEB – ÜniversiTEB Kartı
  • Yapı Kredi Bankası- Play Kart
  • Vakıf Bankası – Like Kart
  • Ziraat Bankası- Genç Banka Kartı

Öğrenciye Kredi Kartı Limiti Ne Kadardır?

Kredi kartlarında genel olarak istenilen şart düzenli olan ve belgelenen bir gelire sahi olmaktır. Bu şartları karşılamayan kişilere bazı durumlarda bankalar kredi kartı verebilmektedir. Özellikle öğrenimini sürdüğünü belgeleyen öğrencilere kredi kartları veren bankalar çeşitli tutarlarda limitler uygulamaktadır. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar ve uyguladıkları limit sınırları değişiklik göstermektedir. Bankalar tarafından sınırlanan bu limitin en fazla 1000 Lira olduğu söylenebilir. Hem öğrenimini sürdüren hem de sigortalı olarak çalışan kişilere ise daha fazla limitli kredi kartları verilebilir. Düzenli geliri ve sigortası bulunmayan öğrencilerin 1000 liradan fazla limitli kredi kartı alması mümkün olmamaktadır.

Öğrenci Kredi Kartlarının Avantajları

Bankaların çeşitli kampanyalar ve indirimler ile sunduğu kredi kartları öğrenciler tarafından talep görmektedir. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar, uyguladıkları çeşitli taksit avantajlarıyla öğrencilere kampanyalar yapmaktadır. Düşük faizle verilen nakit avanslar da kredi kartlarının başka bir avantajıdır. Bankalar öğrencilere verdikleri kredi kartları için genellikle kart aidatı gibi ek ücretler uygulamamaktadır. Öğrenciler bankaların kredi kartları şartlarını okuyarak kendilerine en uygun bankayı seçebilir.