Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar Listesi 2022

tarafından
34
Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar Listesi 2022

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar Listesi Son zamanlarda ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar çeşitli arayışlar içine girmiştir. Daire almak isteyen ve nakit parası olmayan kişiler için çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Almak istediği ev için peşinat ödemeyecek durumda olan vatandaşlar bankalardan kredi almak istemektedir. Krediye ihtiyacı olan kişilere peşinatsız konut kredisi veren bankalar vardır. Alınmak istenen dairenin tüm miktarı için kredi alınması mümkün olabilmektedir. Bu sayede herhangi bir peşinat ödemeden ev sahibi olmak mümkün olabiliyor. Bu tür kredilerden yararlanmak isteyen kişilere çeşitli şartlar sunulmaktadır. Peşinatsız kredi veren bankalar arasında Garanti ve İş bankası bulunmaktadır.

Peşinat ödemeden ev sahibi olmak isteyen ve bankalara başvuran kişilerin bilmesi gereken konular mevcuttur. Bankalar, ev almak isteyen kişilere eksper hizmeti uygulayacaktır. Eksperler satın alınacak ev için değer belirlemektedir. Kişiler eksperler tarafından değeri belirtilen miktarın yüzde 80’ni bankadan kredi olarak alabilecektir. Kredinin tamamını almak için kişilerin yapması gereken işlemler vardır. Eksperlere yüksek değer göstertme, kalan miktarı ihtiyaç kredisi çekerek tamamlama, kişiye ait başka bir mülk ipotekleme ve çeşitli malları teminat olarak gösterme gibi işlemler ile kredinin tamamı çekilebilmektedir. Akbank, TEB, Garanti Bankası, Vakıfbank, Finansbank, Ziraat Bankası ve Denizbank peşinatsız konut kredi veren bankalar arasındadır.

Peşinatsız Konut Kredisi Nasıl Alınır?

 

Ev sahibi olmak için bankalara kredi başvurusunda bulunan kişilerin yapması gerekenler vardır. Bankalara konut kredisi için başvuran vatandaşlara banka tarafından uzmanlar gönderilmektedir. Gönderilen uzmanların belirlediği ev fiyatının yüzde 80 oranında konut kredisi verilmektedir. Peşinatsız konut kredisi veren bankalar ise geri kalan miktarı çeşitli şekillerde kişilere kredi olarak verebilmektedir. Konut kredisi almak isteyen kişiler öncelikle bu hizmeti sağlayan bankaya başvurmalıdır. İhtiyaç kredisi ve kişiye ait diğer mülklerin ipotek edilmesi yöntemleriyle konut kredisi alınabilmektedir.

Peşinatsız Konut Kredisi İçin Gereken Evraklar

Ev sahibi olmak için krediye ihtiyacı olan kişiler, peşinatsız konut kredisi veren bankalar ile kredi çekebilmektedir. Bankalardan kredi çekebilmek için çeşitli evraklara ihtiyaç duyulacaktır. Kişiye ait nüfus cüzdanı ve satın alınacak evin tapu belgesi istenilen belgeler arasındadır. Bu belgeler dışında maaş bordrosu, iş yeri kağıdı ve gelir beyan evrakı gibi belgeler istenecektir.