SMS ile Kredi Başvurusu Yapabileceğimiz Bankalar

tarafından
41
SMS ile Kredi Başvurusu Yapabileceğimiz Bankalar

Artık birçok bankaya SMS göndererek kredi başvurusunda bulunulabiliyor. SMS ile Kredi Başvurusu Yapabileceğimiz Bankalar arasında Denizbank, Şekerbank, İş Bankası, Yapıkredi, Akbank, TEB, İNG gibi birçok banka bulunmaktadır. Genel anlamda başvuruda istenen belgeler hemen hemen her bankada aynı işleyiş şeklindedir. SMS gönderirken çekilmek istenen kredinin türü yani ihtiyaç mı konut mu bireysel mi gibi kredi türü yazılır, aylık belgelenebilen net gelir ve TC kimlik numarası yazılarak hangi bankadan çekilecekse bankanın belirtmiş olduğu numaraya SMS atılır. SMS yolu ile kredi başvurusu her bankada bulunmamaktadır.

SMS İle Kredi Kullanımı

Genel olarak SMS yolu ile kredi başvuru yoluna ihtiyaç kredi istenildiğinde başvurulur. Çünkü SMS ile krediye başvuru yolu sadece bir ön onay yoludur. İpotek gösterilerek çekilmek istenen kredilerde, konut kredilerinde ve taşıt kredilerinde sadece belli bankalarda SMS yolu açıktır. Krediye başvuru yapmadan istenen tutar, istenen vade ve ödenecek tutar önceden belirlenmeli ardından SMS ile Kredi Başvurusu Yapabileceğimiz Bankalar arasından en uygun olana başvuru yapılmalıdır. Kredi başvurusu yaparken her ne kadar aylık taksit tutarını ve çekeceğiniz kredi tutarını belirleseniz de onay kısmında bu tutarlar aylık net gelirinize göre değişkenlik gösterecektir. Dolayısı ile sizin hesapladığınızdan farklı bir tutar ortaya çıkabilir. Kredi notunuz kredi çekmenizi etkileyecek en baş faktörlerden olduğundan başvuru yaparken göz önünde bulundurulmalıdır.

SMS İle Kredi Başvuru Süreci

SMS ile kredi başvurusu yapıldıktan sonra belli kriterlere uygun olarak size geri dönüş yapılır. Bu kısımda en çok dikkate alınan kredi notunuzun ne durumda olduğudur. Kredi notunuz eğer yüksekse olumlu yanıt gelme olasılığı yüksektir. Kredi notunuz riskli guruba giriyorsa eğer bu durumda diğer bilgilerinde incelenmesi için şubeye çağrı yapılabilir. Kredi notunun çok düşük ise bu durumda onay gelmeyecektir. SMS ile Kredi Başvurusu Yapabileceğimiz Bankalar tarafından gelen SMS yanıtı ön onay niteliğinde olduğundan tam olarak kesinlik arz etmez. SMS de onay verilip bankada krediniz onaylanmayabilir. Bunun da sebeplerinden bir tanesi gelirinizi ispatlayabileceğiniz düzeyden fazla göstermenizdir.