Temassız Kredi Kartı Nedir Nasıl Kulanılır?

tarafından
27
Temassız Kredi Kartı Nedir Nasıl Kulanılır?

Günümüzün en pratik ödeme şekline kaynaklık eden bu kart sistemi bizleri zaman alıcı sıralardan kurtarır. Temassız kredi kartı hemen hemen her banka tarafından sağlanır. Eğer kartınızın temassız özelliğini aktif hale getirmek istiyorsanız, bankanız ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Temassız kredi kartı kullanan kişiler için belli bir miktar vardır. Bu miktara kadar olan ödemeler için kartınızın temassız özelliği sayesinde, okuyucuya yaklaştırılan kartınız pratik bir şekilde ödeme yapacaktır. Bunun için ödeme yapacağınız yerde de temassız kart özelliğinin okuyucu tarafından etkileşim halinde olması lazım.

Temassız Kredi Kartı İle Alışveriş Yapmak

Kabul etmeliyiz ki her alanda yapılan yenilikler ve gelişmeler bizleri kredi kartları konusunda da yeniliğe itiyor. Bu yeniliklerin ve kolaylıkların başında temassız kredi kartları geliyor. Temassız kredi kartı,  temassız özelliği bulunan her yerde geçerlidir. Belli bir miktar vardır. Bu miktar altındaki ücretler için temassız kart kullanılabilir. Miktarlar her banka için farklılık gösterebilir. Temassız kredi kartları ile alışveriş yaptığınız zaman uzun ve zaman alıcı vakitlere gerek kalmaz. Bu hem sizin için vakit kazancıdır hem de karşı taraf için bir avantajdır. Okuyucuya okutulan, şifreye ya da başka bir şifreleme yöntemine gerek duyulmayan temassız kredi kartı ile ödeme şekli bizleri günlük hayatın yorgunluğundan bir nebze de olsun kurtarır.

Temassız Kredi Kartı Kullanıma Nasıl Açılır?

Genel olarak bütün bankalardan temassız kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz.  Kredi kartınızı yeni çıkartıyorsanız temassız kredi kartı özelliğini aktif hale getirmek istediğinizi bildirmeniz yeterli. Eğer mevcut kredi kartınızın temassız özelliğini aktif hale getirmek istiyorsanız bankanızla iletişime geçmeniz gerekmektedir. Ya müşteri temsilcinizden ya da internet üzerinden temassız özelliğini aktif hale getirebilirsiniz.

Genellikle kredi kartı tercihinde bulunurken kişiler temassız özelliğini aktif hale getirmeyi seçiyorlar. Bu hem daha pratik bir yoldur hem de sizleri uğraştırmaz. Temassız kart özelliği aktif hale gelebildiği gibi, isterseniz bu özelliği kapatmanız da mümkündür. Kredi kartınızı almadan önce bankaya temassız kredi kartı özelliğinizi kullanmak istemediğinizi belirtebilirsiniz. Ya da kredi kartınızın temassız kredi kartı özelliğini müşteri temsilcinizden iptal ettirebilirsiniz. Bu konuda alternatifler sizler için vardır.