Yapı Kredi Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır

tarafından
27
Yapı Kredi Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır

Yapı Kredi’nin sunmuş olduğu farklı özellik ve avantajlara sahip kredi kartları arasından doğru seçim yapılması gerekir. Banka ayrıca Yapı Kredi kredi kartı başvurusu sürecinde ve sonrasında da işlemlerin kolaylaştıracak uygulamalar sunmaktadır. Kredi kartını alabilmek için farklı başvuru yöntemleri bulunmaktadır. Müşteri hizmetlerine bağlı olan 0850 222 0 444 numara vasıtasıyla başvuru yapılır. Mobil bankacılık kullanılarak da başvuru yapılabilmektedir.

WorldCard da Yapı Kredi’ye ait olup bu karta başvuru yapmak için 4421’e SMS atarak işlemler başlatılır. İnternet aracılığıyla yapılan başvurular ise bankanın web sitesi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bir diğer yöntem de daha klasik bir usul olup Türkiye’nin dört yanında müşterilerine hizmet veren Yapı Kredi şubelerinden başvuru yapmaktır.

Yapı Kredi Kredi Kartı Başvurusunda Kart Tipi Seçimi

Kredi kartı, banka ve bazı kuruluşların verdiği, alışverişlerde para ve çek kullanımının azalmasını amaçlayan bir ödeme biçimidir. Alınan ürünün ya da hizmetin bedelinin kartın alındığı yere ödemesinin güvencesini taşır kartlar. Yapı Kredi kredi kartı başvurusu kolayca gerçekleştirilmekte ve kısa sürede kart adrese gönderilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken esas unsur, ihtiyaç duyulan kart tipine karar verilmesidir.

Alışverişi daha çeşitli ve keyifli hale getirmek için doğru kart tipinin seçilmesi önemlidir. Bu sayede yapılan alışverişlerden puan biriktirmek ve farklı alanlar için taksitlendirme imkanlarından yararlanmak mümkün olacaktır. Play Card, gençlere özel bir kart olup öğrenciler için idealdir. WorldCard, en bilinen kart tipinden olup puan, ekstra taksit ve çeşitli kampanyaları içinde barındırmaktadır. Adios Kart da WorldCard özelliklerini taşımakla birlikte biriken puanlarla uçak bileti veya otel rezervasyonu gerçekleştirilebilir.

Yapı Kredi Kredi Kartı Başvuru Takibi Nasıl Yapılır

Kredi kartlarına yapılan başvurular değerlendirmeye tabi tutulduğu için kısa bir bekleme süresi mevcuttur. Yapı Kredi kredi kartı başvurusu için sorgulama ve takip yapılabilmektedir. Bunun için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. İnternet sitesinden ilgili yerler doldurularak ekran üzerinden başvuru durumu görüntülenmektedir.

Sorgulama sayfasında TC Kimlik Numarası ve cep telefon numarası bilgileri istenmektedir. Öte yandan WorldCard ve Play Kart başvuruları için 4407 numaraya sms gönderilerek de sorgulama yapılmaktadır. Atılan sms sonuçları kısa sürede kısa mesaj olarak dönmektedir.